ŠKODA MAANTIECUP

 

ŠKODA MAANTIECUP 2017 LOPULLISET PISTEET

Korjattu 13.9.2017

 

 Naiset  123456yht
1PensaariPiaTVC30025303058173
2PuskalaViiviCCH172517162548148
3KangaskokkoSuviAHH201620141624110
4KangasMinna-MariaIK-321530302500100
5JäpöläAnna-MariaPoTa91790123582
6SyrjäMaijaAHH1614141317074
7EllmenAnniTVC812130112771
8PurhonenTatjaCCH020120141965
9Törmänen RosaIK-320016003450
10OngerHeidiIK-320052001641
11AffolterUllaIBD11015015041
12JoronenHannaIBD7001713037
13GröndahlAntoniaIK-322501100036
14LehtinenEvaStanga0010020030
15LahtiEmmaKäTa129800029
16SalovaaraHeiniAHH1411200027
17SiimesPaulaIBD0001510025
18JokioKatiIBD1013000023
19VäinöläKirsiUP015000015
20HämäläinenAinoKorsKa130000013
21LehtonenKatriKoiIsku010300013
22VirtanenNiinaKoPy000120012
23SuvisaariVilhelmiinaIK-3256000011
24EerikäinenEerikaStanga0000909
25SiiriäinenLottaStanga0800008
26SalmelaKaisaKorsKa0070007
27KansikasSofiaP-P0700007
28EklundKaroliinaAHH6010007
29SiimesPaulaIBD0060006
30TenhunenHeidiUP0040004
31AhtosaloAnniinaKorska4000004
32UusivirtaMinnaTuUL3000003
           
 Miehet  123456yht
1LarsenTrondTeam Larunpyörä0202520052117
2PökäläSamuelTWL30300128080
3PyykkönenAimoAkilles1515017121877
4UusiperheJesseGIF-Chebici2000005070
5MartikainenTommiGIF-Chebici0003003565
6MäenpääEeroIBD02145301364
7NiemiJarkkoGIF-Chebici10001303255
8HietalaJuhanaCCH16160415354
9HänninenAleksiTWL0250250050
10KantolaVilleTeam Larunpyörä8140302550
11BirlingNikiIBD40161001646
12TurunenMikaelIBD01701414045
13KesonenAnssiRBF0007201744
14MalviniemiArttuGIF-Chebici000916934
15PotSebastiaanWest-Frisa003000030
16PikkarainenTimoGIF-Chebici1180001130
17ToppariJaakkoJurVo000025025
18HalmeSasuFF-RR250000025
19SeppäLauriGIF-Chebici901520026
20HujanenJaniRBF060071225
21VtyrinAntonVelosport170006023
22PietikäinenSauliTWL070115023
23MakogonVladyslavOTC000002121
24PentonNilsStockholm CK002000020
25KaislavuoJesseTWL130700020
26StrelkovDenisVelosport000017017
27HelminenMattiCCH001700017
28ErikssonRasmusGIF-Chebici010000717
29Mäkelä AnttiJäPy000010616
30RatilainenTuomasJäPy000160016
31NurmiRoopeTWL000150015
32RedakovDaniilVelosport140000014
33KoskelainenJussiTeam Larunpyörä000013013
34ManninenMattiKoiIsku001300013
35HämäläinenJanneGIF-Chebici013000013
36MoncorgePierreStockholm CK001200012
37KangaskokkoJuha OTC012000012
38LinderMarcusStSK120000012
39VilenMika CCH000011011
40VenedelinKarlOtepää001100011
41RelantoErikTuUL011000011
42HänninenJaakkoTWL001000010
43SillankorvaJaakkoJurVo000001010
44VainionpääArtoJurVo000001010
45BacklundKennethNCK00082010
46PesolaTimoKäTa0000909
47VainionpääOskariTWL0090009
48PessiJoonasFF-RR0900009
49KorpiAnttiTeam Larunpyörä0000088
50StriidsbergTobiasStockholm CK0080008
51LuotoVilleKäTa-OTC7000007
52KuznetcovDmitriiVelosport0006006
53OjalaHenrikTVC0060006
54StridsbergTobiasStSK6000006
55Haakman TinoWest-Frisa0050005
56RepoIlmariJyPs0500005
57MielikäinenOttoAkilles5000005
58Elmgren JanCCH0400105
59TanninenTeroTeam Larunpyörä0000404
60KanervaHiskiFF-RR0040004
61KoskiOlliIBD0310004
62TuominenSamuli HHCMB0000303
63StrelkovNikitaVelosport0030003
64EklundErikAkilles3000003
65PeltonenUkkoProMTB0000033
66MakkonenJussiFocus0000022
67PrangelKriskoOtepää0020002
68KolehmainenOttoTWL2000002
69AaltoMikkoJurVo0001001
70NummelaKlausJäPy0100001
71GoeschHenrikTuUL1000001

 

 

 

 

ŠKODA MAANTIECUP -kilpailuohjelma 2017 

 

No

aika

kilpailu

paikka/ seura

 

1

22.4.

TS kortteli

Turku/ TuUL

kortteliajo

2

21.5.

Rosendahl GP

Tampere/ TY

yhteislähtö

3

11.6.

Porvoon ajo

Porvoo/ Akilles

videokooste

4

23.7.

Willimiesajot

Lappeenranta

yhteislähtö

5

27.8.

Velotour

Helsinki

yhteislähtö

6

09.-10.9.

Syysetapit

Kankaanpää/ PoTa

etappiajo

           

 

ŠKODA MAANTIECUP 2016  pisteet 2016 >>>
 

Kauden 2016 kooste YLE Areena    Videokoosteet kauden 2016 osakilpailuista