Kansallinen kilpailukalenteri

 

 

 

Kilpailuhakemus     Kilpailujen haku 2017

 

 

31.12.16ALUSTAVA KILPAILU- JA TAPAHTUMAKALENTERI 2017paikka/ järjestäjä
 (haetut/ ilmoitetut kilpailut ja tapahtumat) 
Tammikuu  
8.1.17SM CyclocrossHelsinki/ CCH
22.1.17Wattbike SM 10000m Helsinki

Helmikuu
  
3.-5.2.PM rata   >>>>>Tanska
Maaliskuu  
5.3.Kultainen Kampi ratakilpailuLiikuntamylly/ CCH
Huhtikuu  
17.4. Lattomeri ajoPori/ KoiIsku
   
 SPU:n kevätkokous 
22.4.Simo Klimscheffskij'n muistoajoTurku/ TuUL
23.4.60. TS KortteliTurku/ TuUL
   
29.4,Lieto XCOLieto/ TVC
Toukokuu  
5.-7.5.Naisten kv. etappiajo (UCI 2.2.)Helsinki/ CCH 
6.5.HöyryajotHaapamäki/ Tähtisadeajot
6.5.Seutulan KierrosVantaa/ CCH
   
13.5.LUP TempoRaasepori/ LUP-82
13.5.Nurmijärvi SuperdayNurmijärvi/ HyPy
14.5.Ilpon tempoUlvila/ KoiIsku
   
20.5.Hervanta GPTampere/ TY
20.5.BMX Suomi CUP 1.osa -
Helsinki
21.5.Rosendahl GPTampere/ TY
21.5.Giro d’Espoo –kuntoajo/kilpailuEspoo
   
25.5.Kuusankoski MTBKuusankoski/ KuUS
26.-28.5.Tavastia 3 DaysHyvinkää/ HyPy ja CycloVision
27.5.Aulanko MTBHämeenlinna/ TCC
28.5.Peurunka XCM-400Laujaa/ Picaro
Kesäkuu  
4.6.Korso 96 MTBVantaa/ KorsKa
   
8.-11.64 D, nuorten etappiajotVantaa, Porvoo/ KorKa, CCH, Akilles
9.6.Mätäkivi KK KriteriumVantaa/ KorsKa
9.6.Ole Wackströmin MuistoajotPorvoo/ Akilles
10.6.BMX Suomi CUP 2. osaTurku
10.6.Fellmannin ajotLahti/ TWD ja TWL
11.6.Porvoon ajotPorvoo/ Akilles
10.6.MTB Marathon LaajavuoriJyväskylä/ JYPS
16.6.SM aika-ajoPikku-Syöte/ Terva-ajot
17.-18.6.SM maantiePikku-Syöte/ Terva-ajot
18.6.Klaukkalan Ympäriajo Klaukkala
18.6.Kokonniemi Bike Park DownhillPorvoo / SLADI Ry
18.-22.6.Pohjoisen Kultainen Kampi -leiriPikku-Syöte /PSP
Heinäkuu  
1.7.SM BMXHelsinki/ BMXH
   
1.-2.7.23. Satakunnan ajotPori/ KoiIsku
1.-3.7.Helsinki GP (UCI CL2)Helsinki/ Velo-FIN
   
6.-9.7.SM TrialTampere/ P-P
   
8.7.Luoston tempoSodankylä/ OP-P
9.7.Luoston RoadSodankylä/ OP-P
9.7.Royal ajoLahti/ RCT
22.7.SM rataHelsinki/ CCH
22.7.XCE SM kilpailuValkeakoski/ ProMTB
22.-23.7.SM XCOValkeakoski/ ProMTB
22.-23.7.WillimiesajotLappeenranta/ LprPy
23.7.6. Vuelta Vantaa kuntoajotapahtumaVantaa/ ACT
   
28.-30.7.SM ja ISM RataHelsinki/ CCH
29.7.Alvajärven YmpäriajoPihtipudas/ AlvajRy
Elokuu  
5.8.Mäntsälän-ajo,Mäntsälä/ MU
5.-6.8.Vierumäki XCO etappiajoVantaa/ KorsKa
5.8.Tienoon TempoLieto/ TVC
5.8.OP nuorisokortteliLieto/ TVC
6.8.OJ-MaantieajoLieto/ TVC
6.8.Mäntsälä tempoMäntsälä/ MU
6.8.Porvoon KuntoajotPorvoo/ Akilles
12.-13.8.ISM aika-ajo ja maantiePikku-Syöte/ Terva-ajot
12.08.Imatra MTBImatra/ Imatran Urheilijat
13.8.Finlandia maastopyöräilyLahti/ TWL ja TWD
   
19.-20.8.Turku Touring PyöräilyTurku/ TuUL
19.8.Rokua MTBRokua
19.8.27. Laihian ajoLaihia/ LaiL
   
25,-27.8.Saariselkä MTB StageSaariselkä/ IY
27.8.VelotourHelsinki/ Velotour
avoinBMX Suomi CUP 3.osaTampere
Syyskuu  
3.9.TähtisadeajotJyväskylä/ Tähtisadeajot
   
9.9.SM ja ISM XCMNivala/ PyöRi
9.-10.9.Syysetapit, tempo, kortteli, maantiePori/ PoTa
 MM mantieNorja
   
23.9.Lieto Gravel Tour kuntotapahtumaLieto/ TVC
30.9.BMX Season FinalHelsinki
avoinBMX Suomi CUP 4.osaLaukaa
Lokakuu  
1.10.12. Pirkka MTB, XCMYlöjärvi/ TY
 SM Cyclocros (2018)Ylöjärvi/ P-P
 EM rata 
Marraskuu  
 Seuraseminaari - Syysvuosikokous