Kansallinen kilpailukalenteri

Kilpailu- ja tapahtumakalenteri

Kilpailulupahakemus     Kilpailujen haku vuosille 2016 ja 2017

 

 

11.02.16KILPAILU- JA TAPAHTUMAKALENTERI 2016 paikka/ järjestäjä 
 (haetut/ ilmoitetut kilpailut ja tapahtumat)  
Helmikuu   
14.2.Biketrial SM Indoor 2016Tampere/ P-P 
24.-27.2.Finland Ice MarathonKuopio 
28.2.KK ratakilpailuLiikuntamylly/ CCH 
Maaliskuu   
2.-6.3.MM rataGBR/ Lontoo 
4.-6.3.FillarimessutHelsinki 
12.3.Syöte MTB WinterSyöte/ Krossikommuuni 
12.-13.3.SM omniumPietari/ PT 
Huhtikuu   
17.4.LattomeriajoPori/ KoiIsku 
    
23.4.SPU:n kevätkokousTurku 
23.4.Simo Klimscheffskij'n muistoajoTurku/ TuUL 
24.4.59. TS KortteliTurku/ TuULmt
24.4.Bikeweekend XCOLahti/ RRxco
    
30.4.Saariselkä MTB FatbikeSaariselkä/ IY 
30.4.Lieto XCOLieto/ TVC xco
Toukokuu   
1.5.-- 
    
To 5.5.Kuusankoski MTBKuusankoski/ Kuus 
7.5.JPH Fysio tempoMouhijärvi/ P-Union 
La 7.5.Nurmijärvi Superday. XCM ja maantieNurmijärvi/ HyPyXCM
    
7.15.5.PyöräilyviikkoValtakunnallinen  
    
13.-15.5.Naisten kv. etappiajo (UCI 2.2.)Helsinki/ CCH  
14.5.Seutulan kierrosVantaa/ CCH 
15.5.KevätpolkaisuKerava/ Zeus 
    
21.5.BMX Suomi Cup #1Helsinkibmx
21.5.Aulanko MTBHämeenlinna/ TCC 
21.5.Järvikylän tempotNivala/ PyöRi 
21.-22.5.Giro d’EspooEspoo 
21.5.KK kortteliTampere/ TY 
22.5.Rosendahl GPTampere/ TYmt
    
27.-29.5.AHH-etappiajotHyvinkää/ HyPy 
28.5.Tour de TampereTampere/ PKK 
29.5.Korso 96 MTBVantaa/ KorsKaxcm
Kesäkuu   
4.6.-- 
5.6.Ilpon tempoUlvilla/ KoiIsku 
    
10.6.Ole Wackströmin MuistoajotPorvoo/ Akilles 
11.6.MTB Marathon LaajavuoriJyväskylä/ JYPSxcm
11.6.Fellmannin ajotLahti/ TWD ja TWL 
12.6.Porvoon ajotPorvoo/ Akillesmt
12.6.SFI:n mestaruuskilpailuPorvoo/ Akilles 
12.6.Pirkan PyöräilyHLU/ Tampere 
    
13.-17.6.Kultainen Kampi nuorisoleiriTurku 
    
17.-19.6.Helsinki GP (UCI CL2)Helsinki/ Velo-FIN 
18.6.BMX Suomi Cup #2Turkubmx
18.6.Kokonniemi DHPorvoo/ Saldi 
18.6.Pyssymäki MTB maratonNivala/PyöRixcm
18.-19.6.Luoston tempo ja maantieSodankylä/ OP-P 
18.-19.6.23. Satakunnan ajotPori/ KoiIskumt
19.6.Klaukkalan Ympäriajo Klaukkala/ 
    
22.6.SM tempoTurku/ TuUL 
    
2.7.SM BMXHelsinki/ BMXH bmx
2.7.SM maantie, M, MU23Turku/ TuUL 
3.7.SM maantie, N, N-18, M-18Turku/ TuUL 
3.7.Royal-PyöräilyLahti/ RCT 
    
9.7.KäringsundsloppetÅland/ Åland triathlon Club 
9.-10.7.TervaetapitOulu/ OTC  
9.-10.7.3. Medilaser MTB Weekend, XCM ja XCOValkeakoski/ ProMTBxco, xcm
10.-15.7.Pohjoisen Kultainen kampi -leiriPikku-Syöte/ PSP 
11.-16.7.U6Ruotsi  
    
16.7.SM rataHelsinki/ CCH  
16.7.Märy12hSalo/ HHCMB 
16.7.Cycli XCOSeinäjoki/ SPP-56xco
17.7.Cycli XCMSeinäjoki/ SPP-56xcm
16.-17.7.Terva ajotPikku-Syöte/ Terva-ajot ry 
17.7.SM TrialTampere/ P-P 
    
 SM DHVauhtilajit 
23.7. XCE SM kilpailuVantaa/ KorsKa 
24.7.SM XCOVantaa/ KorsKaxco
24.7.Vuelta Vantaa Vantaa/ ACT 
23.-24.7.Willimies ajotLappeenranta/ LrPy 
23.-24.7.Santasport maantieajotRovaniemi/ Terva-ajot ry 
    
29.-31.7.SM ja ISM RataHelsinki/ CCH 
30.7.Bikeweekend MarathonLahti/ RRxcm
30.7.Alvajärven YmpäriajoPihtipudas/ AlvajRy 
31.7.Peurunka tempoLaukaa/ Picaro 
31.7.-3.8.Kultainen Kampi nuorisoleiriLeppävirta 
Elokuu   
5.-21.8.Olympialaiset Rio 2016 
6.8Mäntsälän-ajoMäntsälä/ MU 
6.-7.8.PM master, tempo ja maantieRuotsi 
    
5.-6.8.PM BMXHelsinki/ BMXHbmx
6.8.Syöte MTB:nSyöte/ Krossikommuuni 
6.8.Tienoon TempoLieto/ TVC 
6.8.NuorisokortteliLieto/ TVC 
7.8.OJ-MaantieajoLieto/ TVCmt
7.8.Imatra MTBImatra/ IUxcm
7.8.Porvoon KuntoajotPorvoo/ Akilles 
    
13.-14.8.ISM tempo ja maantieMäntsälä/ MU 
14.8.Finlandia maastopyöräilyHollola/ TWL ja TWD 
    
20.-21.8.Auran PyöräilyTurku/ TuUL 
20.8.26. Laihian ajoLaihia/ LaihL 
20.8.Rokua MTBRokua 
20.8.Kalevan Kierroksen TempoIitti/ KoPy 
21.8.SM kortteliYlöjärvi / P-P 
    
26.-28.8.Saariselkä MTB StagesSaariselkä/ IY 
27.8.BMX Suomi Cup #3Tampere/ TaBCbmx
27.8.SM ja ISM XCM, MTB Green Race MarathonTaivassalo/ Team KKxcm
27.8.42. PyhäjärviajotSäkylä/ SäkY 
28.8.12. Tour de HelsinkiHelsinki/ WCR 
Syyskuu   
2.-3.9.Rukan kortteli ja TunturiajotRuka/ Cyclos 
3.9.Ruskon tempoRusko/ P-68mt
3.9.Luukin MTB-maratonEspoo/ CCHxcm
4.9.TähtisadeajotJyväskylä/ Tähtisadeajot 
    
10.-11.9.Syys etapit, tempo, kortteli, maantiePori/ PoTamt
10.9.Hyvinkään XCOHyvinkää/ HyPyxco
11.9.7-veljeksen maraton. XCMNurmijärvi/ HyPy 
7.-18.9.ParalympialaisetRio 2016 
Lokakuu   
2.10.11. Pirkka MTB, XCMYlöjärvi/ TYxcm
9.-16.10.MM mantieQatar/ Doha 
 SM Cyclocros (2017)  
26.-27.10.Pohjoisen syysleiriRovaniemi/ PSP 
 EM rata  
Marraskuu   
 Seuraseminaari - Syysvuosikokous